Home / ZANIMLJIVOSTI / Senzacija: Đoković izbačen sa „Australien Opena“ (VIDEO)

Senzacija: Đoković izbačen sa „Australien Opena“ (VIDEO)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je u 2. kolu Australijan opena od Denisa Istomina iz Uzbekistana sa 3:2 (7:6 (10:8), 5:7, 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Šestostruki šampion Melburna poražen je posle velike borbe koja je trajala četiri sata i 48 minuta.

U prvom setu Istomin je prvi napravio brejk u sedmom gemu, međutim Novak je već u narednom vratio ribrejk. Set je ušao u taj-brejk, u kome se Istomin bolje snašao i posle 85 minuta igre poveo sa 1:0.

U drugom setu Đoković je jedini napravio brejk, i to u 11. gemu sa 6:5. U narednom je potvrdio brejk i izjednačio u setovima.

Treći set je obilovao brejkovima. Đoković je oduzeo servis Istominu za 2:1, a kada je Uzbekistanac odmah bratio ribrejk, Novak je napravio još dva brejka i sa 6:2 dobio ovaj deo meča.

Đoković je loše počeo treći set. Istomin je u drugom gemu napravio brejk i vodio sa 3:0 i 4:1.

Đoković se vratio i izjednačio na 4:4, a pošto je svaki teniser do kraja dobijao svoj servis ušlo se u taj-brejk. Istomin je ponovo bio uspešniji i uveo meč u peti set.

Uzbekistanac je u petom gemu petog seta oduzeo servis Novaku. Ispostavilo se da je to bio ključni detalj.