Još u martu 2012. godine predsednik Barak Obama potpisao je izvršni zakon ‘Nacionalna odbrana – resursi mirovanja’ koji uza sve ostalo, daje federalnoj vladi autoritet nad bilo kojim resursom ili infrastrukturnim elementom u SAD-u, te da ona kao takva ima mogućnost posedovanja sve resursa i njihove direktne kontrole.
Prema novom nalogu, u budućnosti će najveće američke agencije imati sposobnost da iskoriste, zaplene ili re-namene resurse, materijale, usluge i sadržaje koje smatraju potrebnim – što znači da će imati pristup zalihama vode, velikim farmama, skladištima energije, ali i bilo kojem drugom resursu od nacionalne važnosti – pa čak do privatnog vlasništva i svega što ono uključuje.
Agencije preuzimaju potpunu kontrolu
Je li mogućnost oduzimanja nečijeg privatnog vlasništva u bilo kojem trenutku zapravo potvrda doktrine kojom se bavi Obamina administracija? Postoji li mogućnost da zbog ovakvog načina delovanja američkih agencija građani napokon progledaju i priznaju si da su žrtve totalitarne politike koja postaje sve direktnija?
Još u martu 2012. godine predsednik Barak Obama potpisao je izvršni zakon ‘Nacionalna odbrana – resursi mirovanja’ koji uza sve ostalo, daje federalnoj vladi autoritet nad bilo kojim resursom ili infrastrukturnim elementom u SAD-u, te da ona kao takva ima mogućnost posedovanja sve resursa i njihove direktne kontrole.
Ovaj izvršni zakon daje potpunu kontrolu nad resursima u SAD-u ovim agencijama: Ministarstvu domovinske bezbednosti (Department of Homeland Securiti), Ministarstvu odbrane (Department of Defense), Odeljenju za poljoprivredu (Department of Agriculture), Odeljenju za rad (Department of Labor) , itd. Prema trenutno važećem zakonu, svaka od ovih agencija ima pravo regulisati količinu hrane i svih zaliha koje se nalaze u posedu građana.
‘Vraćanje javnog reda’
Na koji način je moguće oduzeti građanima njihove zalihe hrane i ostalih potrepština? Američki radijski voditelj Alek Jones ističe kako je moguće primeniti tehniku ‘vraćanja javnog reda’. U ime ‘vraćanja javnog reda’ predsednik države može poslati vojsku na ulice koja će na taj način regulisati količinu hrane i ostalih zaliha jer delovanje pri ovakvoj akciji nema ograničenje. Još 1950. godine u Aktu nacionalne i ratne odbrane donesena je odredba koja govori kako nagomilavanje bilo čega može biti zabranjeno.
‘Kako bi se sprečilo nagomilavanje, ni jedna osoba ne sme da akumuliraju više nego što premašuje razumne zahteve poslovne, lične ili domaće potrošnje ili u svrhu preprodaje po cenama većim od tržišnih cena, materijala koji su imenovani od strane predsednika, kao retki materijali ili materijali za struju koji bi bili ugroženi ovakvim akumulacijama … ‘
Prema ovom zakonu, predsednik Obama može narediti koje materijale (sirovine – hrana, voda, itd.) Je zabranjeno nagomilavati u svom domu, lično ili poslovno. Na taj način, Predsednik jednostavno može narediti količinu nedeljne zalihe hrane (i drugih potrepština na listi), a sve što je iznad te zalihe ‘prelazi razumne zahteve lične potrošnje’ i poslati vojsku kako bi zaplenila.
FEMA kampovi se slažu u priču
Legalno otimanje onoga što pripada građanima dobija smisao, ako ga povežemo sa svrhom FEMA kampova. Ovi posebno osmišljeni kampovi za krizne situacije imaju primarni cilj zaštiti civilno stanovništo od zemljotresa, požara, uragana, poplava, virusnih pandemija, terorističkih napada … Isto tako, Savezna agencija za upravljanje hitnim slučajevima (FEMA) može u bilo kojem trenutku kriznog stanja zapleniti privatnu imovinu , mobiliše i rukovoditi vojnim i policijskim strukturama, rukovoditi evakuacijama i smeštajem civila.
Neki od ovih kampova koji se nalaze širom SAD-a mogu primiti od nekoliko desetina hiljada ljudi pa do nekoliko miliona – a sve u svrhu zaštite ljudi. Koliko je moguće verovati u ispravnost ovakvog dela kraj zabrane i oduzimanja vlastite zalihe hrane i vode, baš kao i činjenicu da se FEMA kampovi, osim u SAD-u i drugim delovima sveta nalaze i u susednoj nam BIH?
Pogledajte video:
(Politika.rs)