Slučajno se nađem u društvu gde se pričalo o zdravlju. Pričalo se o problemu s kičmom i bolovima u nozi. Jedna starija gospođa daje savet drugoj.
Kaže, uzmi šaku plave gline i zamesi kao hleb sa sirćetom, ako je jak razblaži ga malo s vodom. U to ide nekoliko vrhova koprive koji se prvo usitne ili samelju. Kada je sve gotovo stavi se smesa na krpu i najlon. Bolno mesto se namaže maslinovim uljem i stavi se ovaj oblog. Tako sedam dana i bol će prestati.
Da glina ima lekovita svojstva te da podstiče odbrambene mehanizme organizma zna se već jako dugo. Bolesne ili povređene životinje, na primer, oduvek bi tražile zemlju koja sadrži glinu da u nju ‘zakopaju’ bolni deo tela i uvek bi je nepogrešivo našle.
Danas lekovitu moć gline priznaje i medicina jer je poznato da glina sadrži mnoge mineralne soli i oligoelemente, zatim aluminijum, kalijum, silicijum, kalcijum, natrijum, gvožđe, srebro, magnezijum bakar i olovo.
Glina pomaže u zarastanju rana, eliminiše nečistoće iz tkiva, krvi i limfe, povećava smanjenu radioaktivnost u organizmu, a apsorbuje preveliku, tako da se posebno preporučuje nakon ili između zračenja mazati na obolelo mesto.
Glina pomaže kod mnogih bolesti: anemije, bolesti disajnih puteva, arterioskleroze, crevnih oboljenja, trovanja, čira, viška želudačne kiseline, promena na koži, opadanja kose, bolnih menstruacija, a možete je uzimati i ako nemate specijalnih zdravstvenih problema, za čišćenje organizma ili podizanje energije.
Isprobajte: Glina kao oblog primenjuje se tako da je pomešate sa destilovanom vodom, napravite od nje srednje gustu pastu koju nanosite na bolno mesto. Važno je napomenuti da se glina ne sme pripremati u metalnim posudama ili mešati metalnom kašikom. U dodiru sa metalom menja svojstva.
Ako imate problema sa kolenima ili kičmom, budite uporni. Osim ‘izvlačenja’ boli, glina ima i neverovatnu moć obnavljanja hrskavice pa bi vam mogla pomoći i kod bolesti za koje vam lekari preporučuju operaciju ili od kojih su digli ruke. U tom slučaju budite strpljivi i glinu mažite barem nekoliko meseci.
Kako se glina pije: Jednu kašičicu (plastičnu ili drvenu) gline zamutite u staklenoj čaši u 1,5 dl obične vode i ostavite da odstoji preko noći. Glina se uvek pije ujutro, na tašte.
Prvi nedelju ujutro popijete samo vodu, a talog od gline ostavite na dnu čaše. Drugi nedelju ujutro promešate talog u vodi i pustite da malo odstoji, a onda popijete tu srednje mutnu vodu, a glinu koja se slegnu na dnu čaše ostavite. Treći nedelju ujutro promešate glineni talog i vodu i odmah popijete sve.
Vrlo brzo primetićete blagotvorne efekte, a i oni koji nemaju nikakve tegobe, osetiće da se organizam očistio, da im je koža čistija i sjajnija, da imaju više energije.
I ne bojte se, glina ne ostavlja nikakav talog u telu ili crevima, a nekada su se davno i vojnici oboleli od tifusa, dizenterije i raznih infekcija lečili pijenjem rastvora gline. Nabaviti je možete u prodavnicama zdrave hrane i biljnim apotekama, samo morate napomenuti da treba glinu za pijenje, ona za obloge je malo krupnija.
Još jedan odlličan recept – Maska za lice:
2-3 plastične ili drvene kašičice pomešajte s nekoliko kapi limunovog soka i negazirane mineralne vode da se dobije homogena smesa. U smesu možete dodati bademovo ulje, kantarion ili maslinovo ulje. Masku nanesite na lice i držite do pola sata. Umijte se i nanesite hidratantnu kremu. Glina smiruje upale kože, leči akne, poboljšava formiranje kolagena i elastina, podmlađuje i osvežava kožu.
I za kraj: Kod konkretnih tegoba i oblozi i maske efikasniji su ako se glina istovremeno uzima i oralno.
(Korisno.net)